Piaskowiec na elewację

Lubisz projektować wnętrza? Nie masz pomysłu na aranżację jakiegoś wnętrza? Borykasz się z nieuporządkowanym ogrodem? Mamy dla Ciebie dużą porcję inspiracji, informacji i porad.
Awatar użytkownika
bartłomiej-61
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:13

Piaskowiec na elewację

Post autor: bartłomiej-61 »

Witam. Co sądzicie o wykończeniu elewacji domu piaskowcem? Żona uparła się na ten kamień, ale w sumie mnie też się podoba.
Awatar użytkownika
kunegunda88
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2020, 6:55

Re: Piaskowiec na elewację

Post autor: kunegunda88 »

Ja od razu wiedziałam, że elewacja mojego domu będzie uwieńczona piaskowcem, bo fantastycznie to wygląda :) Jeśli byłbyś zainteresowany, to swoje płyty zamawiałam z firmy Kamieniarstwo Pawlik. Mają świetnej jakości kamień w przystępnej cenie.
Awatar użytkownika
jolka2
Posty: 135
Rejestracja: 14 sty 2020, 9:13

Re: Piaskowiec na elewację

Post autor: jolka2 »

Kamień to kamień, ale i cena jaka. Mi udało się znaleźć doskonałą alternatywę. Płytki elewacyjne, które do złudzenia przypominają łupany kamień. Do tego jakościowo super, to materiał na długie lata. Nie ma konieczności częstego odświeżania.
manny
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2020, 10:02

Re: Piaskowiec na elewację

Post autor: manny »

A co to są za płytki chciałbym spytać, z jakiej firmy?
Awatar użytkownika
jolka2
Posty: 135
Rejestracja: 14 sty 2020, 9:13

Re: Piaskowiec na elewację

Post autor: jolka2 »

manny pisze: ↑03 wrz 2020, 10:29 A co to są za płytki chciałbym spytać, z jakiej firmy?

Dokładnie są to płytki elewacyjne o nazwie Piano, firma Joniec. Szczerze polecam za jakość i to jak się prezentują. Zrobić raz a dobrze, potem ma się spokój przynajmniej.
pegaś

Re: Piaskowiec na elewację

Post autor: pegaś »

Można dzisiaj dobierać kolory elewacji, jakie się tylko chce. Zdecydowanie też tutaj https://decorsystem.pl/fasety-elewacyjne,c212.html można spojrzeć na fasety elewacyjne. Właśnie takie ozdobienie budynku wygląda elegancko. Podczas takiego remontu trzeba decydować się na dobrej jakości materiały.
Konował

Re: Piaskowiec na elewację

Post autor: Konował »

Drogi materiał. I piaskowiec zmienia z czasem kolor. Trzeba o niego dbać, czyścic i impregnować. Też o tym myśleliśmy. Do tego same koszty położenia są wysokie. Jeżeli szukamy kogoś, kto sie na tym dobrze zna i zrobi to dobrze. Poszliśmy trochę w inną stronę. Mamy Haaksbergen od elastolith. Całkiem ciekawa konstrukcja płytek prosto z Holandii. Bardzo trwała.
ODPOWIEDZ